Rosja, dzień po.

I Rosja dzień przed.

Po zapoznaniu się z przemówieniem prezydenta Putina,można wyciągnąć wniosek, że Putin się zbudził.

Zbudził się po dwudziestu latach z ręką w nocniku i dokładnie nie wie co się aktualnie dzieje.

A co do samego przemówienia?

Są ludzie którzy piszą przemówienia premierom, prezydentom, do niedawna królowej brytyjskiej. Stąd ocena takich przemówień mija się z celem.

W przypadku Putina miał już jedno takie głośne przemówienie kilka lat temu w Monachium, po którym jednen z polityków trafnie zauważyć że ,,mysz ryknęła”

Z przemówienia obecnie wygłoszonego, wychodzi jedynie, że ta mysz znowu się zbudziła.

Jak wszyscy wiemy. minęło pół roku jak ,,car” Putin zarządził Specjalną Operację Woskową na Ukrainie.

Operacja ta w jego zamierzeniu miała za cel debanderyzację i denacjonalizację Ukrainy.

Dziś widzimy, że ten cel, nie został osiągnięty, że ta putinowska wojna prowadzona jedną ręką, bo druga tkwi w nocniku, została przegrana.

Przeprowadzone ostatnio z nagła i z marszu referenda w Donbasie i Ługańsku, w obu zbuntowanych republikach, wcześniej ogłoszone przez Putina jako suwerenne państwa, nie były w stanie przykryć klęski rosyjskich wojsk w tz. zarządzonej wojennej operacji.

Same referenda jakby je nie oceniać, to tylko polityczny show, niczego faktycznie nie zmieniający.

Walki na froncie trwają, wojna toczy się dalej.

Zachód i Kijów niczego nie uznają, ludzie dalej giną.

Nie ma pewności czy tereny wcześniej zdobyte, na których Rosja przeprowadziła referenda nie zostaną utracone.

Tam gdzie trwają najbardziej intensywne walki, Rosjanie są w defensywie i muszą brać pod uwagę albo że zostaną otoczeni i wybici, albo rozważyć wycofanie się z zajmowanych pozycji.

Mocno spóźniona w stosunku do potrzeb mobilizacja po stronie rosyjskiej nie jest gwarantem, ani zwycięstwa, ani stabilizacja frontu, jako, że ilość, żołnierzy ma tylko wówczas istotne znaczenie gdy dysponują oni odpowiednio nowoczesnym wyposażeniem i skuteczną bronią, a tej jak można się domyślać, Rosjanie za dużo nie mają.

Trzysta tysięczna armia to duża armia, jednakże jej wartość i siła bojowa w przypadku, kiedy żąda się od zmobilizowanych by sami się wyposażali jest problematyczna.

Gdyby każdy żołnierz miał do dyspozycji kolejowy wagon wypełniony po brzegi bojowymi dronami, z których mógłby wybierać, jedne do rozpoznania i wykrywania celów, inne do celów tych niszczenia, wówczas wartość tej armii byłaby ogromna. Jeśli tego mieć nie będzie to jej wartość jest żadna.
Jeśli Putin się zbudził i uświadomił sobie, że jego dotychczasowe ,,zapadne partniory” robiły z niego przygłupa i cały czas zmierzały do zniszczenia Rosji, to ma do wyboru, albo walczyć wszystkimi siłami i możliwościami Rosji , albo dalej walczyć jedną ręką, z drugą dalej w nocniku aż do całkowitej i nieodwracalnej klęski.

Najbliższy miesiąc może pokazać, jak ta walka będzie prowadzona i czym ewentualnie może się zakończyć.

 

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

2.93

liczba ocen: 15

 • kolejna porażka

  Ministerstwo obrony Rosji potwierdziło w sobotę „wycofanie się” sił rosyjskich z Łymanu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy w związku z „ryzykiem okrążenia”.
  „W związku z powstałym zagrożeniem okrążenia” wojska zostały wycofane na „korzystniejsze” pozycje – przekazało ministerstwo obrony, cytowane przez rosyjskie media.
  Łyman to ważny węzeł kolejowy, a odbicie miasta może pozwolić siłom ukraińskim na atak zachodniej części obwodu ługańskiego, w tym na miasta Lisiczańsk i Siewierodonieck 

 • Temat jak zwyczaj u Oświat

  o niczym.

 • *****

  Rosja uratuje "twarz" wyłącznie poprzez
  pozbycie się Putina , innej drogi dla tego kraju
  nie ma , stąd należy oczekiwać ,że jacyś rozsądni Rosjanie
  zdołają jak najszybciej znaleźć obywatela zdolnego
  go zastąpić i tym samym uspokoić sytuację przynajmniej
  na kolejnych kilkanaście lat

  • *****#puuuq

   Zapamiętaj sobie nieboraku bo ta zasada działa z matematyczną dokładnością:
   Jakość rosyjskiego prezydenta (pierwszego sekretarza,cara) jest odwrotnie proporcjonalna do opinii jaką się cieszy wśród zachodniego politycznego establishmentu.

   • *****#puuuq#ikulalibal

    //Jakość rosyjskiego prezydenta .....//
    Samo pojęcie "jakość " jest w tym przypadku
    nadużyciem bo to państwo od ponad stu lat
    jest zarządzane przez bandytów czyli ich ocena
    mieści się wyłącznie na skali nikczemności
    chociaż Gorbaczow był wyjątkiem ale nie
    dla sympatyków ( na Neonie )
    rządów bandyckich , trudno to bez opinii
    psychologa zrozumieć , no ale fascynacja złem
    towarzyszy ludziom od zawsze

    • *****#puuuq#ikulalibal#puuuq

     tak tylko na marginesie
     piszesz od 100 lat - ok mniej wiecej wiesz jak bolszewicy wyodrebnili republiki ? cos o nowo rosji ?
     z jakich powodów Chruszczow wkleił Krym do Ukrainy - moze jakies kwestie zwiazane z ułatwieniem admnistracji i zarzadzania ?
     poczytaj o kilku latach pijanych rzadów Jelcyna w Rosji - akurat 1997 r spedziłem w Moskwie majac mozliwosc obserwacji wynikow transformacj , poznajac wielu Nowo Ruskich - to co dzisiaj

  • *****#puuuq

   kto wie czy tylko ,,twarz". Ja bym dodał, uratują Rosję pozbywając się Putina

 • Oświat

  Pisz ty lepiej o swoich dziełach a poważne tematy zostaw poważnym komentatorom.
  Do tego trzeba mieć trochę większą wiedzę niż to co wyczytasz u Sakevycza albo zobaczysz w TVPiS.

  • Oświat#Jarek Ruszkiewicz SL

   Sakewycza nie czytuję.
   Czytuje za to Ruskiewycza
   Ostatnio przeczytałem zamieszczone przez niego przemówienie Putina

  • Oświat#Jarek Ruszkiewicz SL

   Jarku, nie starczy ci dziś ośmieszeń? Już razem z "epspertem nad epspertami" ikulalibal naopowiadaliście o "ignorantach", "amatorach" nie mając żadnych argumentów, które potwierdziłyby wasze tezy.
   Znów nie mając nic wnoszącego do wniesienia w ramach tego artykułu mówisz o rzeźbach. Tak Jarku wygląda rozpacz dyletanta, gdy zrozumie, że to co się wypisywał okazało się tylko "marzeniem dyletanta".
   Zobacz jaka dziś parada "epspertów" na Neon. Pan Białas znów próbuje niemieckojęzyczną agentkę separatystów Alinę Lipp promować jako "niemiecką dziennikarkę" i jej żale, że agenturę nikt nie chce chronić. Ruską propagandę chłoniecie jak gąbka wodę i co gorzej, nie pojmujecie, że to tylko propaganda.
   A gdy ktoś napisze prawdę, na którą argumentów nie macie chwytacie się brzytwy, komentarzy nie merytorycznych jak tu o rzeźbach. Tak, tyle waszej "epspertyzy" co sobie o rzeźbach pogadasz, bo widać na temat zawarty w tekście niewiele merytorycznego masz do powiedzenia.

 • Linia frontu

 • Czym było przemówienie Putina

  Był to wypływ frustracji, oskarżał wszystkich o porażki jego armii. A porażki jego armii to efekt głębokiej korupcji, gdzie ogromne wkładane w armię pieniądze nie odzwierciedliły się jej zdolnościami operacyjnymi. Ogromną propagandą sukcesu w którą uwierzył nawet wywiad rosyjski. Decyzją podjęcia działań militarnych, gdy nie były przygotowane zapasy uzbrojenia niezbędne dla prowadzenia wojny. To wszystko doprowadziło do tego, że dziś świat przekonał się, że armia Rosji jako 2 armia świata to tylko prężenie wyglansowanych butów z dziurawymi podeszwami. To dziś pokazują przywódcy państw, którzy każąc czekać Putinowi na siebie wyraźnie pokazują, że dziś to on jest petentem mocarnych dzisiejszego świata. Nawet wśród państw, z którym Rosja ma wspólny interes przeciwstawiania się USA jest traktowany jako petent, któremu można powiedzieć, że "dziś wojna w Europie nie jest nikomu potrzebna " a nie równoważny partner.

 • Gdzie toczą się bitwy?

  Może to nawet brzmieć nieco zabawie, że do referendum w Doniecku i Ługańsku, Rosjanie pod wodzą Putina walczyli na terenie Ukrainy, po referendum już walczą na ,,swoim” terenie.
  Znaczy się w granicach Rosji.
  Z tego by wynikało, że dziś Ukraińcy zdobyli rosyjskie miasto Łymań

  • Gdzie toczą się bitwy?#Oświat

   Bo to miasto było tak rosyjskie jak byśmy my uznali Hurghardę w Egipcie za miasto polskie, bo tam na urlop wielu Polaków jeździ.
   Putin znów uwierzył w 1000 letnią kontrolę Rosji nad Ukrainą. Jedyne co Rosja ma skuteczne to pranie mózgów propagandą. Nie tylko kilku tutejszych dało sobie mózgi wyprać ale nawet "bohaterzy ze schronu pod Kremlem" w nią wierzą, a efekt jak widać.

   • Gdzie toczą się bitwy?#Oświat#Zawisza Niebieski

    @Zawiszo Niebieski, nie przesadzaj i nie pieprz głupot.

    • Gdzie toczą się bitwy?#Oświat#Zawisza Niebieski#stanislav

     Kłamstwo opowiedziane przez Putina w jego wystąpieniu o 1000 letniej wspólnocie Ukrainy i Rosji polega na zakłamaniu pojęcia Rusini. Rusini to Słowianie różnych rodów, różnych plemion. Rusowie, czyli Rurykowicze którzy przejęli kontrolę nad szlakiem handlowym Bałtyk - Konstantynopol nie byli Rosjanami. Utracili oni kontrolę nad południową częścią szlaku, w tym Kijowem w I połowie XIII w. Rosja czyli Księstwo Moskiewskie powstaje w II połowie XIII w po utracie przez Rurykowiczów kontroli nad południową częścią szlaku.
     Rosja przejmuje kontrolę nad Ukrainą najwcześniej jak można liczyć w II połowie XVII w. i to tylko jeśli chcemy mówić o "Dzikich Polach" Zaporożu. Nad zachodnią Ukrainą Rosja przejęła kontrolę dopiero po I wojnie światowej. W międzyczasie mieliśmy różne próby wyzwolenia się Ukrainy spod zaborów rosyjskich. Stąd to nie ja a Putin pieprzył głupoty, aż historycy posłali go na oślą ławkę.
     Ale jeśli chcesz, to sprawdź sobie w dokumentach.

   • Gdzie toczą się bitwy?#Oświat#Zawisza Niebieski

    Putin nabędzie przydomek "rurykowicza", gdyż zawiaduje licznymi rurami z gazem :-)

 • Entuzjazm Ruszkiewiczów i jemu podobnych pajaców niby " prorosyjskich"

  Entuzjazm wczorajszego dnia i zupełnie niepotrzebnego koncertu w konfrontacji z rzeczywistością:

 • Rosja ma jeszcze szansę wygrać tę nieszczęsną SWO w wojnie konwencjonalnej,

  lecz musi się pozbyć "koszer carusia", który do tej pory robił wszystko, aby Słowianie wybijali się nawzajem. Specjalnie wstrzymał ofensywę wojsk Republik w 2014 roku, zniszczył przemysł zbrojeniowy - pozostawiając "manufaktury", zamienił fachowców i patriotów w armii i administracji. na skorumpowanych nieudaczników. Poprzez koszerna propagandę - robiąc z Rosji mocarstwo, oszukał Rosjan i wszystkich ludzi na Świecie, którzy mieli nadzieję, że to Rosja zaprowadzi normalność i zjednoczy Słowian. Dodam tylko, że to nie jego zasługą jest, iż Krym powrócił do Rosji, tylko "anonimowego" oficera z Sewastopola. Wielu o tym wie, lecz nie chce się narażać. Podobnie było ze "Striełkowem", został przez propagandę opluty, bo mógł przyćmić "cara". Wszystkim myślący zadam tylko jedno pytanie - skąd my te jego genialne posunięcia znamy ? Mi scenariusz rosyjski bardzo przypomina Polski. B/o.

 • Kadyrow o działaniach dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego

  –Kadyrow napadł na Łapina. Łapin – generał pułkownik, dowódca grupy CENTRUM na Ukrainie.

  Cytat ( Z Kadyrowa -P.Z/.):

  Zawsze mówiłem: nie ma nic lepszego niż nagłośnienie prawdy, choćby gorzkiej, obraźliwej, ale prawdy. To jedyny sposób, by iść naprzód. Dlatego nie mogę milczeć o tym, co wydarzyło się w Krasnym Limanie.

  Obroną tego odcinka kierował dowódca Centralnego Okręgu Wojskowego gen. pułkownik Aleksander Łapin. Ten sam Łapin, który otrzymał gwiazdę Bohatera Rosji za zdobycie Lisiczańska, chociaż de facto go tam nie było i nie było w pobliżu. Łapin został również przekazany oddziałom Zachodniego Okręgu Wojskowego.

  Generał pułkownik rozmieścił zmobilizowanych bojowników z ŁNR i innych jednostek na wszystkich granicach kierunku limańskiego, ale nie zapewnił im niezbędnej łączności, wsparcia i zaopatrzenia w amunicję.

  Dwa tygodnie temu generał dywizji sił specjalnych "Achmat", mój drogi BRAT Apty Alaudinow, osobiście doniósł mi, że nasi bojownicy mogą stać się łatwym celem. Z kolei o niebezpieczeństwie poinformowałem szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Walerego Gierasimowa.

  Ale generał zapewnił mnie, że nie ma wątpliwości co do talentu przywódczego Łapina i nie wierzy, że odwrót jest możliwy w Krasnym Limanie i okolicach.

  Tydzień później Łapin przenosi swoją siedzibę do Starobielska, sto kilometrów od swoich podwładnych, podczas gdy on sam siedzi w Ługańsku. Jak szybko zarządzać jednostkami, będąc od nich oddalonymi o 150 km?

  Z powodu braku elementarnej logistyki wojskowej pozostawiliśmy dziś kilka osad i duży obszar.

  To nie wstyd, że Łapin jest przeciętny. I to, że na szczycie jest osłaniany przez dowódców Sztabu Generalnego. Gdyby to była moja wola, zdegradowałbym Łapina do stopnia szeregowca, pozbawiłbym go nagród i z karabinem maszynowym w ręku wysłałby go na front, by zmył krwią swoją hańbę.

  za: https://t.me/dmitrynikotin/4996

  • Kadyrow o działaniach dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego#stanislav

   Już to zamieściłam nie podając autora, tylko przy innej notce. "Ciekawym" ila minusujących będzie. Odnoszę także wrażenie, że KADYROW zaczyna wyrastać na ponadprzeciętnego przywódcę.

   • Kadyrow o działaniach dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego#stanislav#Playset

    Kadyrow u siebie jest już w trudnej sytuacji politycznej. Z jednej strony będąc marionetką Kremla narzuconą po II wojnie czeczeńskiej musi wspierać Kreml, z drugiej strony już i u niego wzrasta opozycja budowana na niepowodzeniach na Ukrainie. Teraz musi lawirować, by nie zerwać z Putinem ale z drugiej strony, by poziom opozycji w Czeczenii nie doprowadził do jego obalenia. Bo słaba Rosja nie będzie mu w stanie pomóc.

    • Kadyrow o działaniach dowódcy Centralnego Okręgu Wojskowego#stanislav#Playset#Zawisza Niebieski

     Kadyrow ma w nosie Kreml. Gdyby mógł się odłączyć to by to zrobił, a współpracuje z nim tylko, dlatego że musi. I jest zmuszony do udawania tej roli wiernego sługi.

 • Trudno nie zgodzić się z płk Kwaczkowem

 • Generał Petraeus ocenia działania Putina

  Czterogwiazdkowy amerykański generał David Petraeus zauważa, że ​​rozszerzenie mobilizacji nawet na anektowane terytoria Ukrainy nie doprowadzi do powstania jednostek gotowych do walki. Użycie broni jądrowej przez Rosję doprowadzi do katastrofalnych dla niej konsekwencji, jest przekonany były dyrektor CIA. David Petraeus jest przekonany, że Rosja i tak ostatecznie przegra wojnę.


  Jeśli wojna w dalszym ciągu będzie tak prowadzona przez Rosje jak od ponad 7 m-cy, to trudno mu nie przyznać racji. Nawet zwycięstwo wynegocjowane z Zachodem pod naciskiem własnych strat i nieudolności będzie ostatecznie porażka Rosji, gdyż rozpocznie się rozkład Rosji od wewnątrz.

 • Autor

  //Po zapoznaniu się z przemówieniem prezydenta Putina,można wyciągnąć wniosek, że Putin się zbudził.//

  Wprawdzie nie dałem rady przesylabizować całego przemówienia Wowki zamieszczonego łaskawie przez Jareczka, ale już pierwsza część brzmi jak typowy gotowiec zdesperowanego dyktatora próbującego posłać więcej ludzi na pewną śmierć w imię jakichś mrocznych interesów rządzącej kleptokracji wysługującej się koszernym grandziarzom finansowym.
  Za światową kryzysową sytuację Wowka wini jakiś nieokreślony "zachód", który to przecież sam jest rozszabrowany i w głębokim dołku pod każdym względem. Ponadto Rosja sama przecież stała się tym "zachodem" po transformacjach ustrojowych i jakoś umknął mojej uwadze moment kiedy to ponoć przestała nim być.
  Trzeba zacząć od tego, że ta wojna wogóle nie powinna się w 21 wieku zdarzyć. Widać też wyraźnie, że poczciwi eksperci od wojskowości, którzy to myślą, że polityka jest robiona na miejscu w kraju, gubią się w domysłach o co do diabła w tej "wojnie" może chodzić. Działania obu stron prowadzone są bowiem często wbrew zasadom rzemiosła wojskowego. Niektóre decyzje wyglądają wręcz na wewnętrzny sabotaż. I bądź tu mądry i spróbuj coś wykapować. Niestety, bez tej wiedzy tajemnej "kto i w jaki sposób naprawdę rządzi światem" wszelkie prognozy i ekspertyzy to błądzenie w labiryncie i do tego we mgle.
  Tak więc Wowka nie wybudził się ze snu, a jedynie realizuje nadrzędne cele NWO, mimo że wygląda przez to jak idiota. Cele które oficjalnie postawił sobie i armii to tylko preteksty (i nie do zrealizowania stosowanymi dotąd środkami) aby w rzeczywistości realizować agendę grandziarzy.

  • Referendum nie uznaje nie tylko Kijów i Zachód,#Andiamo

   Kosowa też wielu nie uznało i co z tego?Ja pi...ę co to,zawody w uznawaniu?Uznane czy nie terytoria włączone nigdy nie wrócą do Banderlandu!!!

  • Referendum nie uznaje nie tylko Kijów i Zachód,#Andiamo

   a jak wygląda sprawa z zajęciem północnego Cypru przez Turcję?
   Czy kowboje znad Potomaku i ich koniuchy z Warszawy obłożyli sankcjami Ankarę?

 • INTELIGENCJA

  Mówią,że wrodzona albo nabyta.W tym komentarzu żadnej nie widzę.

 • Rosja miesiąc po

  Też tak sądzę, że po miesiącu ujrzymy pewien trend zarówno w Rosji jak i na podzielonym już terytorium zdychającego państwa pod nazwą Ukraina.
  W Rosji - dzisiaj przeczytałem, że prezeska Najbulina zaleciła podległym bankom (czyli całej bankowości w Rosji) zamrażać konta ludziom znajdującym się pod ameryckimi sankcjami. Absurd celnie charakteryzujący ruskie elity gospodarcze i już na szczęście nie polityczne. Z takimi numerami Putin i Rosja muszą się uporać. A jak? Tak przegrywać , aby maksymalnie wku..ić naród, bo wtedy ten naród da nieograniczone poparcie Putinowi do ostatecznej rozprawy z korupcją w armii oraz z liberałami i oligarchami, co nadal sprzedają strategiczne surowce (np. tytan i uran) stanom, a sieć kolejowa Ukrainy to właśnie drogi komunikacji dla zachodniej broni wyprodukowanej z ruskich surowców na wschód - ruskie surowce na zachód.. Przeto do tej pory Moskale nie bombardowali komunikacyjnych linii, czyli wojska otrzymały niewykonalne rozkazy.
  "Zachód i Kijów niczego nie uznają, ludzie dalej giną." tak właśnie jest w istocie, Kijowska hunta nie szczędzi armatniego mięsa i dzięki temu osiąga sukcesy. Po zdziesiątkowaniu przez ruską artylerię i lotnictwo Ukrosołdaty wchodzą do miasteczek i wsi, gdzie już nie ma nikogo. Wojsko się wycofało i będzie się bronić na innych rubieżach. To oznacza, iż mamy już do czynienia z wojną, która, jeśli nie przejdzie w fazę nuklearną, potrwa jeszcze kilkanaście lat i zakończy się nie tylko pełną likwidacją Ukrainy, ale też nowym rozbiorem Polski.
  Raczej należy się nastawić na to, że słabsi w tym konflikcie ()Polska, Ukraina, Rumunia, bałtyckie limitrofy itp. itd) stracą tereny, na których wcześniej panowały ich administracje.
  Otóż I rozbiór był w roku 1771, a ostatni trzeci w 1794. A więc pomimo ostrzeżenia, pomimo wyraźnego sygnału o wielkoruskich zamiarach, nasi przodkowie okazali się niezdolni do odwrócenia nieszczęścia. A czy obecne kompradorskie ekipy (jedna to pachołki niemieckich oligarchów a druga ameryckich gangsterów) są do zażegnania niebezpieczeństwa zdolne? A czy obecne kompradorskie ekipy (jedna to pachołki niemieckich oligarchów a druga ameryckich gangsterów) są do zażegnania niebezpieczeństwa zdolne? Chyba nie, bo one wywodzą się z większościowego pakietu debilizmu Polaków, co gotowi są walczyć za byle co, byle to byle co służyło zachodnim interesom..